आइतबार १० आषाढ २०८१

काठमाडौ । नेपालमा हाडनाता सम्बन्धमा बिबाह गर्नु गम्भीर अपराध हो । कानूनअनुसार यदी बिबाह भयो भने पनि स्वतः बदर हुन्छ।सात पुस्ताभित्र बिबाह गरेर एकसाथ बसेको पाइएमा हाडनाता करणीको मुद्धा लाग्छ । तर अवसर र फाइदाका लागि मानिसहरु कुन हदसम्म गिर्छन् भन्ने हालै सार्वजनि एउटा समाचारले पुष्टी गरेको छ।

हालै एक परिवारले छोरीलाई अष्ट्रेलिया पठाउन भाइसँगै बिबाह गरिदिएको खुल्न आएको छ । बिबाह लगत्तै बहिनीले नक्कली पासपोर्ट बनाएर अष्ट्रेलिया गएको भारतीय सञ्चार माध्यमहरूले जनाएका छन । भाइ–बहिनीको बिबाह गराउन उनीहरूका आफन्त पनि लागिपरेको जनाइएको छ ।

घटना भारतको हो । भारतको पन्जाबमा एउटै दिदीभाइले अष्ट्रेलिया जाने लोभमा बिबाह गरेका हुन्। भाइ अष्ट्रेलिया कार्यरत भएको र बहिनीलाई अष्ट्रेलिया सिफ्ट हुनुपरेकोले उनले आफ्नै भाइसँग बिबाह गरेकी हुन् । पञ्जाबमा सम्बन्धको इज्जतलाई बेवास्ता गर्दै नक्कली कागजपत्रको सहारामा दिदी -भाइले गरेको खुल्यो । जसको कारण थियो अस्ट्रेलियामा बस्ने ।

एउटी युवतीले अस्ट्रेलिया जाँदा आफ्नो असली भाइसँग बिहे गरिन् भन्ने खबर सुनेर मानिसहरु छक्क परे । यो पूरै घटनामा सबैभन्दा अचम्मको कुरा यो छ कि उनको परिवारका सदस्यहरुको पनि संलग्नता देखिन्छ । प्रहरीका अनुसार यो ठगीको गम्भीर घटना हो ।

नक्कली कागजात रिपोर्टका अनुसार यो उपलब्धिपछि युवती नक्कली राहदानी बनाएर अष्ट्रेलिया गइन् । युवतीलाई चिनेकी एक महिलाले यस कार्यको बारेमा प्रहरीमा उजुरी गरेपछि यो कुरा बाहिर आएको हो । प्रारम्भिक अनुसन्धानमा यस षड्यन्त्रमा दाजुभाइका परिवारका सदस्य पनि संलग्न रहेको खुलेको छ ।

प्रहरीका अनुसार यही गाउँकी यी युवतीलाई विदेशमा बस्ने रहर थियो तर भिसा नपाएपछि उनले परिवारका सदस्यसँग मिलेर यो षड्यन्त्र रचेकी हुन् । स्थानीय प्रहरी चौकीमा तैनाथ इन्स्पेक्टर जय सिंहले भने, ‘अनुसन्धानका आधारमा अहिलेसम्म थाहा पाएका छौँ कि युवतीका दाजु अस्ट्रेलियाको स्थायी बासिन्दा हुन्।

र उनको बहिनीले पहिले त्यहाँ बस्नका लागि नक्कली कागजात बनाएर आएकी थिइन् । गुरुद्वाराबाट बनेको बिबाहको प्रमाणपत्र लिएको थियो । त्यसपछि रजिष्ट्रारको कार्यालयबाट बिबाह दर्ता गरिएको थियो ।


Last Updated on: April 23rd, 2024 at 9:14 am
४५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया