आइतबार १० आषाढ २०८१

क्रिसमस २५ डिसेम्बरमा, प्रभु येशूको जन्मदिनमा मनाइन्छ।

क्रिसमस नेपालीको मूल चाड होइन तर तर यो संसारका लगभग सबै देशहरूमा मनाइन्छ। क्रिस्चियन धर्मका अनुयायीहरूका लागि यो दशै‌ तिहार जस्तै ठूलो पर्व हो।

यो रातमा संसारका हरेक चर्चलाई सुन्दर ढंगले सजाइन्छ। क्रिसमसको दिन चर्च जाने हरेक व्यक्तिले प्रभु येशुको आशीर्वाद प्राप्त गर्ने जनविश्वास रहेको छ।

साथै यस रातमा सान्ताले बच्चाहरूको लागि उपहार ल्याउँछन्। तर यस रातमा केही यस्ता कुराहरु हुन्छन्, जसलाई गर्नाले जीवनभर खुसी रहन भगवान येशुको आशिर्वाद प्राप्त हुन्छ ।

खाँचोमा परेकाहरूलाई गोप्य दान गर्नुहोस्ः क्रिसमस अर्थात् प्रभु येशूको जन्मदिन खुशी बाँड्ने पर्व हो। तसर्थ, क्रिसमसको रातमा गोप्य दान गर्नाले जीवनका सबै दुःखहरू हट्छ र जीवन खुशीले भरिन्छ। यसबाहेक क्रिसमसको रातमा खाँचोमा परेका र बालबालिकालाई उपहार दिनुहोस्। यो काम गर्नाले भगवानको भक्तिको समान फल मिल्छ।

बेलुनहरूमा शुभकामनाहरू लेख्नुहोस् र तिनीहरूलाई उडाउनुहोस्ः क्रिसमसको रातमा खाँचोमा परेकाहरूलाई उपहार दिनुले जीवनमा शुभ परिणामहरू ल्याउँछ।

भगवानबाट पनि आशीर्वाद प्राप्त हुन्छ। क्रिसमसको दिन रातो रङमा ग्यासको बेलुनमा इच्छा लेखेर हावामा उडाउनुपर्ने जनविश्वास छ । यसो गर्नाले त्यो मनोकामना छिट्टै पूरा हुन्छ ।

घरमा रातो मैनबत्ती बाल्नुहोस्ः तपाईंले क्रिसमसको रातमा आफ्नो घर वा प्रतिष्ठानमा गुलाबी वा रातो मैनबत्ती बाल्नुपर्छ। तर, आर्थिक समृद्धिको लागि हरियो मैनबत्ती बाल्नुहोस्। यसका अलावा घरमा शान्ति र सुख कायम राख्न सेतो मैनबत्ती बाल्नुहोस्। यसो गर्नाले जीवन फलदायी हुन्छ।

भोकाएकालाई खुवाउनुः क्रिसमसको रात भोकाएकालाई खाना खुवाउँदा प्रभु येशू प्रसन्न हुनुहुन्छ। तसर्थ, यदि तपाईंले क्रिसमसमा कसैलाई भोकाएको देख्नुभयो भने, निश्चित रूपमा उसलाई पूर्ण खाना खुवाउनुहोस्। यो काम गर्नाले घरमा आशीर्वाद मिल्छ। साथै परिवारमा सुख शान्ति बढ्छ ।

मदर मेरीको मूर्ति दिनुहोस्ः क्रिसमसको दिन, बच्चा जन्माउन नसक्ने महिलालाई आफ्नो काखमा राखेको मदर मेरीको मूर्ति उपहार दिनुहोस्। यसो गर्नाले उनको मन खुशीले भरिन सक्छ। अन्य समस्याबाट पनि राहत पाउन सकिन्छ।


Last Updated on: December 25th, 2023 at 4:15 pm
४८२ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया